Canva Free Photo Editor APK Free Download | Најдобра Apps за мобилни телефони

Download Latest Version of Canva Free Photo Editor APK file

Canva Free Photo Editor APK Free Download: Canva го прави неверојатно лесен дизајн 🙌 (и голема доза на пријатно). Создаде прекрасни дизајни за работа, колеџ и да игра во минути со Canva - нема дизајн експертиза или напреден софтвер програма сакаше.

Canva АПК Превземи

Дали можете или не сакате да поднесе Instagram, fb глава, производител бренд, фотографија колаж, свадба творецот церемонија покана, производител на постер, банер или e-mail насловот творец - Canva е графички стан на сите-во-едно дизајн кој ви овозможува да се произведуваат око-фаќање на графика во движење. Canva се нуди во вашиот систем Андроид и лаптоп, па може да се направи, уреди и да ги споделите вашите дизајни секое место, во секое време.

Социјалните медиуми фотографии кои го прават вашиот модел и вашиот живот да изгледа убаво:

– Fb мислења и капаци
– Instagram мислења
– Твитер мислења и заглавија
– канал уметнички дела и сликички YouTube

И дизајни за секој дел од вашиот живот:

– покани
– Карти за играње
– постери
– логоа
– флаери
– блог банери
– Е mail наслови
– слика колажи

💪 Добие во суштина повеќето од Canva за Android

Изберете дефиниција (имаме стекнато во текот 60,000!)
Нема сакате да се започне од нула, ние сме стекнале 1000 на слободен подготвени направени шаблони и фотографија мрежи создадена од квалификувани дизајнери да се добие кога започна во вашата покана, производител бренд, производител на постер, социјалните медиуми и екстра фотографии.

Може да тик преку во стил дизајни или темпо прашања од страна на потрага по метод или повод сте во потрага за пр. "роденденска честитка", Музика "постер", "Свадба покана", "Кафе логото" и екстра. По добивање на дефиниција, го персонализирате со вклучување на вашите индивидуални фотографии, текстуалната содржина, фонтови и бои.

Исто така, види:-

Додадете текстуалната содржина на вашите фотографии:

Направи дизајн вашите индивидуални преку вклучување на текстуалната содржина или текстуални објаснувања на вашите фотографии. Изберете од над 100 фонтови да одговара на вашиот тип. Алтер мерење на фонтот, сенка, место и ротирање на вашиот фрази, за да ја добиете вашата слика дизајн одличен.

+1 милиони инвентар слики:

Изберете од нашата библиотека поголема од 1 милиони фотографии и дизајн со многу на бесплатни делови и фонтови. Може да додавате фотографии директно од вашиот систем галерија на вашите дизајни или се земе слики во движење во рамките на стан.

Фото модификација

Земете ги вашите слики со следните степен со неверојатно лесно фотографија уредник Canva е. Можете да го менувате вашите фотографии користејќи подготвени за-Go филтри или да се добие малку екстра чувствувате со прилагодување на осветленоста, разлика и дополнителна со нашите фотографија менување инструменти. Тоа е јасна да се дизајнира социјалните медиуми мислења кои се појавуваат со оглед на тоа што претставува постојано се појавуваат и се чувствуваат во вашата рекламна материјали преку употреба на идентични филтри на вашиот модел фотографии.

Сподели & Објави

Сподели за да се вашите омилени социјални медиуми сметки заедно со Fb, Твитер, Pinterest, Instagram и Google+ или, ги зачувате вашите дизајн на вашиот систем и ги споделите по пат на електронска пошта, текстуалната содржина, WhatsApp и дополнителни.

Сите сакаат некои Canva од нивниот живот!

сопственици на мали претпријатија куќа, музичари, предавачи, студенти, непрофитни организации, менаџери социјалните медиуми, вистински брокери имот, мајки и татковци - Canva го прави лесно да се направи убав обидува фотографии и уредување на слики. You’ll seem like you might have a crew graphic designers available!

—-

дозволи:

READ_EXTERNAL_STORAGE: Ова ви овозможува да додадете слика од вашиот систем фотографија галерија право во шаблон со славина.

КАМЕРА / WRITE_EXTERNAL_STORAGE: Вие може да го фотографира внатрешноста на стан да се направи употреба на во дизајн и ова може да се зачувани во својата галерија. и, исто така, кога ќе ги зачувате вашите финализиран дизајн, сликата може дури и да бидат снимени во галеријата што го прави лесно да се делат во секое време.

Download Canva Apk Mod