Danganronpa 2 Goodbye Dëshpërimi PSP Ltd. Është + grupet [English Gameplay] Shkarko falas

Danganronpa 2 lamtumirë dëshpërim shkarko online falas

Danganronpa 2 Goodbye Dëshpërimi, njohur në Japoni si e bukur Danganronpa 2: Sayonara Zetsubo Gakuen,[b] është një udhëtim i dukshëm roman on-line rekreative zhvilluar nga Spike Chunsoft. Është e këstit të dytë gjatë gjithë shumëllojshmëri Danganronpa, dhe një vazhdim të drejtpërdrejtë të 2010 rekreative Danganronpa: Set off Havoc Glad. Ajo ishte nisur për herë të parë në Japoni për të transportueshme PlayStation në korrik 26, 2012.

Një port për PlayStation Vita filloi në Japoni në tetor 10, 2013 dhe është shtypur në Amerikën e Veriut dhe Evropë nga NIS Amerika në shtator 2014. Një port për Microsoft Shtëpi qëndrimit dritaret në shtëpi ishte nisur në prill 18, 2016.

Sporti ishte nisur së bashku dalluese për PlayStation katër në mars 2017.
Historia vijon një bandë e nxënësve të shkollave të highschool universitetit shkollë që jeni bllokuar në një ishull nga drejtor shkolle highschool tyre Monokuma, një arush ndjeshëm mbushur. Për të qenë në gjendje të largohet nga ishulli, një nxënës duhet të vrasin të vërtetë një ndër bashkëshortet e tyre, dhe në asnjë mënyrë nuk mund të kapet gjatë gjithë hetimit dhe gjykimit në vijim.Danganronpa 2 Goodbye Despair Game

gjithashtu shih:- Shkarko Perëndia e Luftës Frymës së Sparta Android Apk PSP iso + OSHC [PPSSPP / PSP]

Danganronpa 2 Goodbye Dëshpërimi Gameplay

Ashtu si rekreacion më parë, Danganronpa 2 Zgjedhje dy lloje më të rëndësishme të gameplay; Jeta College, e cila është prishur në ditë-pas-dite Jeta dhe seksione Lethal Jeta, dhe Class Trial. Gjatë gjithë pjesën e jetës së përditshme-pas-ditore, lojtarë të punojnë së bashku me karaktere krejtësisht të krejtësisht të ndryshme dhe progresit nga ana e komplotit. Biseduar me karaktere të gjithë nga 'Koha e lirë’ seksione fiton Fragmente Hope, që do të shkëmbehet për ekspertizë që mund të shfrytëzohen gjatë gjithë Klasa gjykimit. Kryerja ndërveprime të shumta do të rrisë diplomë e pjesëmarrësit, lejuar ata për të pajisur ekspertizë të mëtejshme të gjithë nga gjykimet. Monocoins, fituar duke zbuluar Shifrat fshehura Monokuma ose kryerjen në mënyrë të përshtatshme në gjykime, do të shkëmbehet për dhurata që mund të jepen karaktere krejtësisht të krejtësisht të ndryshme të gjitha me segmentet Pa Koha, me objekte të sigurt në një pozicion për të vendosur jashtë ekspres raste. Gjysma Lethal Life, e cila ndodh kur në drejtim të skenës ligjeve është gjetur, ka kërkuar pjesëmarrësi për dëshmi e cila do të ndihmojë të gjithë ata nëpërmjet klasës së gjykimit.

Danganronpa 2 Goodbye Despair

Class Gjyqësore, ku lojtarë duhet të zgjidhë ID e kryerësit, Zgjedhje anët barabarta për shkak të rekreacion më parë, megjithatë me pjesë të reja të gameplay. Ashtu si përpara atyre të, Class Gjykimet janë të modës kryesisht nga vazhdimisht Debatet, ku lojtarë duhet të ndjekur për pjesët e dobëta gjatë gjithë studentët e universitetit të shkollave kolegj’ dialogu dhe xhiruar ato me “Bullets Fact” që kundërshtojnë ata. Këtë herë sferike, verdhë-ngjyrë 'Argumentojnë Spote’ janë të bashkuar nga blu-colored 'Pajtohem Spote', të cilat duhet të jenë të qëlluar me një askujt Reality Bullet tregon është thënë Vetë fakti. Gambit Hangman tani kërkon lojtarë për përzierje përputhen letra vijnë nga të dy aspekt të pranishëm përpara ata përplasen në ndeshje të pasakta. letra të përziera mund atëherë çdo të shkatërrohet, ose të përdoren për të përcaktuar çelës. Bullet Koha Beteja nga rekreacion më parë tani është e njohur zakonisht si Panic Motion Converse, se mundësitë kryesisht mekanikë barabarta të shfrytëzuar kohën ritmike për të ndërprerë nga mbrojtjet psikologjike e një nxënësi. Kontrollet janë rishikuar mezi nga rekreative fundit fjalës, dhe lojtarë tani duhet të shpalosë një frazë gjatë gjithë mënyrë të përshtatshme në majë të gjysmës, mezi se qitjes një plumb zgjedhur Reality. së fundi, Mbyllja argumenti, ku lojtarë të plotësoni një libër komik e-libër e-libër rrip përshkruan rastet e në drejtim të ligjeve, është e rregulluar në mënyrë që lojtarët të zgjedhin panele nga aksionet e paneleve, kundrejt qasjes gjitha pajisjet menjëherë.

gjithashtu shih:- Shkarko Tekken 6 APK Për Android PSP [ISO + CSO]

Pas një premisë të barabartë në rekreacion më parë, Danganronpa 2 vende lojtarë përgjegjës për Hajime Hinata, një djalë Amnezia që thjesht ka rrokullisje në të vërtetë një ndër Peak Hope-së Akademisë "Mbetur’ studentë kolegji SCHOOL vend Shkolla, së bashku me pesëmbëdhjetë të tjerët. Dijetarët zbulojë vetë merren me të largët tropikale Jabberwock Island nga trajner e tyre të dyshuar, një të vogël, lepuri-si nuskë quajtur Usami, i cili pretendon që ajo të jetë një udhëtim i lehtë çështje. megjithatë, Faktorët flip në shumë e mirë për të qenë e vërtetë, si drejtori famëkeq shpresoj s Peak Akademisë, Monokuma, shpall ata janë kapur në ishull për të gjitha ngjarjet deri sa ata do të vrasjes një nxënës krejtësisht të ndryshme dhe për të marrë larg me të. Nëse dijetarët mund të zgjidhë një vrasësin në një klasë gjyqi, që dhunuesi është ekzekutuar, megjithatë sa më shpejt që ata e bëjnë supozimin meta, atëherë vrasësi ecën qëndrimit të lirë, ndërsa të gjithë të tjerët është dënuar me vdekur.

Recommended Post :

Shkarko Dantes Inferno Android PSP / PPSSPP (iso + CSO) Loje e plote

Si për të luajtur Danganronpa 2 Goodbye Dëshpërimi PSP – Danganronpa 2 lamtumirë dëshpërimi Shkarko

  • Shkarko Ppsspp.apk
  • Pastaj të paguajnë para për Danganronpa 2 Goodbye Dëshpërimi Iso Psp Rom.
  • Run Ppsspp app dhe zgjidhni Danganronpa juaj 2 Goodbye Dëshpërimi Iso Psp Rom.
  • Luaj dhe të ardhurat nga Zbavitje.

Shko në Google Luaj Store për Shkarko Ppsspp.

DOWNLOAD DANGANRONPA 2 GOODBYE Dëshpërimi PSP ISO APK


gabim: Përmbajtja është e mbrojtur !!
%d blogerët si kjo: